14. ročník Hradecké stavební výstavy volně navázal na Pardubickou stavební výstavu, která se uskutečnila začátkem měsíce března. Prezentovaly se zde nejen stavební, výrobní a obchodní firmy, ale také firmy zabývající se realizací zahrad, drobných zahradních staveb a zahradní techniky. Na výstavě bylo možno získat informace od 162 firem z celé České republiky.

 

    První den výstavy odborná komise vybrala tři vystavující firmy, které obdržely čestná uznání za celkové řešení stánku a vystavené exponáty (bez pořadí). Jednalo se o společnosti :  JUKOV - Stanislav Jungwirth, Červený Kostelec, DANFOSS s.r.o., Praha 4 - Chodov, ROBAS spol. s r.o., Praha. Poslední den proběhlo losování anketních lístků odevzdaných návštěvníky. Podrobnosti o cenách a vylosovaných jsou uvedeny níže, v příloze. Produkty vystavovatelů si prohlédlo na devět tisíc návštěvníků.  Již tradičně se představily středních školy: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Střední zahradnická škola Kopidlno, Mistrovská škola floristiky  Hradec Králové a Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové.

 

    Návštěvníci měli též možnost shlédnout vítězné práce 4. ročníku ,,Soutěže o nejlepší ročníkovou práci ze systému Liapor“, kterou organizovala firma RUTO s.r.o., Heřmanův Městec.

 

    Doprovodným programem výstavy se podruhé v Hradci Králové představil další ročník ,,Soutěžní přehlídky řemesel - SUSO“, který se přehoupl do své druhé poloviny. Do zářijového finále se k dosavadním finalistům oboru zedník z pozice vítězů přidávají Marek Goiš a David Daňhel ze SOŠ Otrokovice, ze druhého místa postupuje dvojice Jaroslav Fischer a Michal Toman ze SOŠ a SOU - Masarykova škola práce, Letovice. Nutno dodat, že o postupujících rozhodovaly minimální bodové rozdíly. U oboru truhlář byly ti nejlepší suverénnější. Z první pozice se do finále nominovalo družstvo ze SOŠ obchodní a SOU řemesel, Moravský Krumlov Vojtěch Hála a Tomáš Matula, druhou nominaci získali Tomáš Dostál a Michal Prokop ze SOU technické, Chotěboř. Ceny vítězům předal osobně patron soutěže, herec Jan Antonín Duchoslav.

 

    Generálním partnerem výstavy byl tradičně Pardubická pivovar, a.s. se sídlem v Pardubicích a hlavním odborným partnerem byla poprvé společnost Wienerberger, cihlářský průmysl, a.s., České Budějovice.

 

    Za pomoc při realizaci  14. ročníku  Hradecké stavební výstavy - STAVBA A ZAHRADA děkujeme všem  firmám, které věnovaly ceny do losování. partnerům, mediálním partnerům a zaměstnancům Kongresového centra ALDIS Hradec Králové. 

    Děkujeme za účast všem vystavovatelům a návštěvníkům

 

za KJ výstavnictví                                 PaedDr. Milan Juklíček, Josef Kašpar